کارت هایی با لوگو ویزا و یا مستر و یا امریکن اکسپرس با لوگوهای معروف خود و شماره ۱۶ رقمی مندرج روی کارت به راحتی از انواع دیگر کارت های بانکی متمایز هستند. چنانچه این کارت ها از نوع دبیت باشند، قابلیت برداشت مبلغ از آنها تنها در صورت وجود وجه در آن کارت امکان پذیر می باشد.در مقابل، چنانچه کارت از نوع کردیت یا اعتباری باشد، برداشت وجه تا حد لیمیت کارت امکان پذیر است.

نقد کردن موجودی ویزا کارت یا مستر کارت:

کارت هایی با لوگو ویزا و یا مستر و یا امریکن اکسپرس با لوگوهای معروف خود و شماره ۱۶ رقمی مندرج روی کارت به راحتی از انواع دیگر کارت های بانکی متمایز هستند.

چنانچه این کارت ها از نوع دبیت باشند، قابلیت برداشت مبلغ از آنها تنها در صورت وجود وجه در آن کارت امکان پذیر می باشد.در مقابل، چنانچه کارت از نوع کردیت یا اعتباری باشد، برداشت وجه تا حد لیمیت کارت امکان پذیر است.

کارت های با لوگو ویزا و مستر معمولا جهت خرید فروشگاهی استفاده می شود و به همین دلیل چنانچه از دستگاه عابر بانک وجه نقد دریافت گردد، شارژ بیشتری توسط شرکت ویزا و مستر نسبت به خرید فروشگاهی یا آنلاین، اعمال می شود.

نقد کردن موجودی ویزا کارت

از طرفی چنانچه از کارت اعتباری یا کردیت کارت وجه نقد برداشت شود، درصد سود بیشتری تا تاریخ تسویه وجه، توسط شرکت یا بانک صادر کننده کارت محاسبه و اخذ میگردد.

به دلیل آن که این دو شرکت، آمریکایی هستند و در ایران امکان سرویس دهی برای آنها وجود ندارد، کارت های با لوگو ویزا و مستر فقط در بعضی هتل ها و شرکت های خدمات ارزی و صرافی ها قابلیت استفاده دارند.

دانش پرداخت با فراهم کردن درگاه امن بانکی از کشور کانادا ، این امکان را فراهم کرده است تا پرداخت وجه به دارنده این کارت و با کسر درصدی متعارف امکان پذیر باشد.

لذا، ایرانیان عزیز مقیم خارج از کشور که برای دیدار اقوام و یا امور تجاری به ایران سفر می کنند و یا مسافران خارجی که نیاز به دریافت وجه ریالی یا ارزی در ایران دارند، با دریافت خدماتی متمایز، می توانند از کارت اعتباری خود در ایران برداشت کنند.

 


 خدمات برداشت از کارت ویزا و مستر به طرق ذیل از طریق مجموعه دانش پرداخت امکان پذیر است.

۱. حضوری:

در این روش، مشتری محترم ابتدا ایجاد حساب کاربری کرده و سپس با انتخاب گزینه مربوطه نسبت به درخواست فروش وجه ارزی از کارت خود اقدام می نماید.در ادامه و پس از بارگذاری مدارک لازم و دریافت نرخ و کارمزد دقیق این جابجایی، برای مراجعه حضوری تعیین وقت میکند.

در سریعترین زمان درخواست مشتری مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت احراز شرایط لازم، درخواست مشتری تایید میگردد. 

برداشت وجه از کارت های ویزا و مستر توسط دستگاه پوز بانکی صورت می پذیرد و سپس طبق درخواست مشتری وجه ریالی یا ارزی (با کسر کارمزد) تقدیم میگردد.

۲. غیر حضوری

این روش برای ساکنین و یا توریست های شهرهای دیگر ایران غیر از تهران، بسیار مناسب می باشد.

مراحل ثبت نام و درخواست کاملا مشابه با گزینه حضوری می باشد با این تفاوت که برداشت وجه از کارت اعتباری به صورت آنلاین و از طریق درگاه امن بانکی صورت می پذیرد.

پرداخت وجه به مشتری در این مورد فقط به صورت واریز وجه ریالی انجام می پذیرد.

 

نکات مهم:

امکان برداشت از کارت های بی نام و یا گیفت وجود ندارد.

 نام مندرج روی کارت باید عینا با نام پاسپورت گیرنده وجه یکسان باشد.