خرید آنلاین از سایت های خارجی

لوگو پرداخت ارزی ویزا

برای خرید خدمات و محصولات از سایت های خارجی نیاز به داشتن کردیت کارت و یا داشتن حساب در هر یک از روش های مرسوم پرداخت بین المللی می باشد. در صورتی که شما می خواهید به ریال و بدون نیاز به تهیه کارت خرید اینترنتی خود را انجام دهید با ما همراه شوید.

خرید های اینترنتی عموما با یکی از سه روش زیر قابل انجام می باشد.

  1. پرداخت پی پال

    پی پال نوعی کیف پول الکترونیکی می باشد که قابلیت انتقال وجه بین افراد و شرکت ها را فزاهم می نماید و به دلیل سابقه طولانی و همچنین داشتن قابلیت اتصال به حساب های بانکی و سایر کارت ها، این روش در میان بسیاری از فروشندگان و ارائه دهندگان خدمات آنلاین مورد پذیرش می باشد.

  2. پرداخت با کارت اعتباری

    از آنجایی که قوانین پی پال عموما به نفع خریدار است تا فروشندگان، خیلی از فروشندگان هنوز ترجیح می دهند که از پرداخت مستقیم با کارت اعتباری استفاده نمایند. در این صورت پرداخت با پی پال ممکن نخواهد بود و شما برای پرداخت نیاز به کارت خواهید داشت.

  3. حواله بانکی

    با وجود شکل گیری انواع روش های پرداخت آنلاین، برخی فروشندگان همچنان از روش سنتی تر انتقال بانکی بهره می برند و این موضوع عموما بدین دلیل است که انتقالات بانکی هزینه کمتری برای فروشنده در پی دارد.

پرداخت ویزا و مسترکارت

شما قصد خرید آنلاین دارید، روش های پرداخت برای خریدار چه تفاوتی ایجاد می کند؟

اولین تفاوت در قیمت تمام شده می باشد. در صورتی که فروشنده مورد نظر شما از پرداخت پی پال پشتیبانی می کند، دلار پی پال عموما ارزان تر می باشد. بنا براین اگر قصد خرید آنلاین دارید حتما مراحل پرداخت را تا انتها چک کنید تا ببینید از این روش پشیبانی می کند یا خیر. فروشگاه های اینترنتی عموما روش های پرداخت مورد پذیرش را در قسمت پایین وب سایت خود نیز قرار می دهند.

بسیاری از سایت های پذیرنده مانند دانشگاه ها و فروشگاه های آنلاین مانند آمازون و علی بابا از پی پال پشتیبانی نمی کنند. این به این معناست که شما هزینه محصول را باید با کارت اعتباری پرداخت کنید. پرداخت با کارت اعتباری به دلیل اینکه وجه نهایی از واحد های ارزی دیگر تبدیل می شود و این تبدیل مشمول کسر درصد توسط بانک صادر کننده کارت می شود، عموما اندکی گران تر خواهد بود.

در مواردی فروشنده شماره حساب خود را خارج از فروشگاه آنلاین در اختیار خریدار قرار می دهد. در این صورت برای انجام خرید شما باید وجه را به حساب وی منتقل نمایید. این کار از طرق مختلف مانند انتقال پی پال به پی پال، انتقال به کارت اعتباری فروشنده، انتفال به حساب علی پی و یا حواله بانکی میسر می باشد.


انجام خرید آنلاین با دانش پرداخت

بعد ار اینکه روش پرداخت مورد درخواست شما مشخص شد، می توانید در سه مرحله آسان پرداخت خود را با استفاده از اپلیکیشن دانش پرداخت انجام دهید

image

۱- مقدار را انتخاب نماييد

روش پرداخت (نوع سرویس) و مقدار مورد نظر را انتخاب کنيد تا هزينه پرداخت ارزی آنلاین محاسبه شود

image

۲- اطلاعات صفحه پرداخت را بدهيد

با کليک بر روي “ادامه” جزييات فاکتور خود را ملاحظه کنيد و اطلاعات پرداخت شامل نام کاربری، پسورد و گزینه های مربوط به خرید شما در سایت فروشنده را وارد نمایید.

image

۳- هزینه را پرداخت کنید

پس از تاييد، پيش فاکتور به آدرس ايميل شما ارسال خواهد شد و می توانید هزينه را آنلاين پرداخت نماييد. پرداخت شما در روند انجام قرار مي گيرد و در زمان مقرر رسيد براي شما ارسال مي شود.